Izolační skla

Nabízíme izolační dvouskla nebo trojskla.

Izolační dvouskla

Izolační dvojskla jsou tvořena dvěma tabulemi plochého skla. Jejich vzdálenost je vymezena distančním rámečkem. Tento rámeček je naplněn vysoušecím prostředkem, který zabraňuje kondenzaci vodních par v meziskelním prostoru.

Dvousklo je spojeno po obvodu celého rámečku trvale pomocí plastického tmelu (tzv. butylu), který působí jako bariéra proti úniku inertního plynu a proti pronikání vlhkosti do meziskelního prostoru. Vnější okraj je utěsněn trvale pružný tmelem, který zabezpečuje pevnost a odolnost proti mechanickému namáhání.

Izolační trojsklo

Izolační trojsklo je vyrobneno na stejném principu jako izolační dojsklo. Má však výrazně lepší tepelně izolační vlastnosti a eliminuje rosení oken.

Nevýhodou trosjkel je jejich vyšší hmotnost, je tedy nutné počítat s těžší manipulací při zasklívání. S tím vám však mohou pomoci obdborníci. Zásadnější nevýhodou je menší propustnost světla.

Výhody izolačních dvouskel a trojskel

1. Tepelný komfort

Díky izolačním sklům už nebudete muset řešit unikající teplo v zimním období a vysoké teploty v létě. Izolační technologie vašich oken to bude mít na starosti za vás.

2. Snížení spotřeby energií

Izolační skla zabraňují úniku tepla, když v zimě doma topíte. Tím nejenže ušetříte za elektřinu či plyn, ale zároveň také přispíváte ke snížení uhlíkové stopy vaší domácnosti.

3. Méně hluku zvenčí

Izolační skla vás ochrání nejen před tepelnými výkyvy, ale také před nechtěným hlukem z ulice. Vychutnejte si tak ničím nerušenou domácí pohodu bez neustálých zvuků projíždějících automobilů a tramvají.

4. STOP nechtěné vlhkosti

Pokud vás trápí kondenzace vodních par ve vzduchu během chladných období, izolační skla jsou pro vás tím pravým řešením. Jejich povrchová teplota je vyšší, proto nedochází k rosení oken.

5. Větší bezpečnost celé domácnosti

Neméně důležitý je také fakt, že izolační dvojskla a trojskla jsou odolnější vůči rozbití. Proto vás mohou ochránit před zloději nebo třeba před přírodními katastrofami.