Poradna

Máte dotaz, který jste nenašli níže? Pak není nic jednoduššího než nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

Níže najdete nejčastější dotazy našich klientů

Kolik stojí výměna skel? Je to drahé?

Výměna skel či přesklení je značně levnější než výměna celých oken. Samozřejmě se cena odvíjí od velikosti či typu Vašich oken (špaletová, kastlová, plastová, eurookna, střešní okna). Nezávazný cenový kalkulátor naleznete na našich webových stránkách Oknoguru.cz, kdy Vám po vyplnění formuláře pošleme na e-mail odhadovanou cenu. Přesnou cenu včetně DPH se ale dozvíte, až po zaměření oken našim technikem přímo v místě rekonstrukce.

Je zaměření oken Vaším technikem opravdu nezávazné a zdarma?

Ano, za návštěvu technika v místě výměny skel opravdu nic neplatíte. Po přesné kalkulaci, kterou Vám náš technik po přesném vyměření oken sestaví, si můžete vzít čas na rozmyšlenou a ozvat se nám, až se rozhodnete. Na druhou stranu není problém sepsat závaznou objednávku hned na místě s naším technikem.

Za jak dlouho se zakázka bude realizovat?

Ode dne podepsání závazné objednávky nám trvá přibližně 2 až 6 týdnů, než se zakázka zrealizuje. Vše závisí na naší pracovní vytíženosti a počtu zakázek, na kterých právě pracujeme.

Jak dlouho trvá výměna skla?

Výměna skla je velmi rychlý proces. Rychlost samozřejmě závisí na typu a velikosti okna, nicméně sklo průměrné velikosti nám zabere asi 20 minut.

Je v bytě po přesklení nepořádek?

Nemusíte se bát, celá montáž probíhá bez bourání, takže je znečištění ve srovnání s výměnou celých oken minimální.

Probíhá samotné přesklení na místě rekonstrukce?

Ano, výměna skel se provádí v daném místě, okna se nikam neodváží. Tento proces výměny skel, prováděný našimi odborně vyškolenými techniky je velmi snadný a není třeba okna demontovat. Výjimku ovšem tvoří výměna skel v památkových zónách, kdy je třeba vyfrézovat drážky pro vložení skel. V takových případech si okna demontujeme a odvezeme.

Je možná výměna skel i v zimě?

Ano, i když jsou teploty přes zimu často pod bodem mrazu, přesklení je bez jakýchkoliv problémů možné.

Poskytujete na přesklení záruku?

Samozřejmě, záruku poskytujeme všem našim zákazníkům. Délka záruky je x měsíců na nezaprášení a neorosení v meziskelném prostoru dvouskel a trojskel. Pozáruční servis je samozřejmostí, své zákazníky dlouhodobě evidujeme. Stačí nás kontaktovat a my vám rádi ve všem pomůžeme.

Zmizí výměnou skel můj problém s rosením oken definivně?

Rosení skel je závislé na teplotě povrchu skla směrem do místnosti a míře vzdušné vlhkosti v místnosti. Pokud je vzdušná vlhkost udržována na doporučené hodnotě 50-55% a dvojsklo dosahuje dostatečných izolačních parametrů, je minimalizované riziko rosení. Samozřejmě musíte rosení oken předcházet častým větráním.