Za zvýšené rosení oken, a s tím spojené potíže, mohou ve většině případů nekvalitní nebo zastaralá skla, která velmi rychle prochladnou. Prochladnutím se na okenních tabulích vytváří a kondenzuje voda. Nejlepším řešením takového problému je zvýšení povrchové teploty skel.

Jak zvýšit povrchovou teplotu skel?

Té lze dosáhnout výměnou skel, kdy se původní tabule vymění za izolační dvojsklo či trojsklo se speciální vnitřní fólií Heat Mirror, která je nalepena mezi nové skla. Toto přesklení lze použít na všechny typy oken – plastová, dřevěná i hliníková, a to vše na původním rámu

Základní rozdělení rosení skel

Rosení uvnitř izolačního skla

Pokud jste si všimli, že se Vám rosí okno v meziskelním prostoru znamená to, že není hermeticky uzavřen tak, jak by měl správně být, a vniká do něj vzduch. Může to být způsobené netěsností rámu, prasklinou na skle či špatným spojením skel. Je to závada v okně, která musí být co nejdříve odstraněna. Nejlepším řešením je v tomto případě výměna skel.

Rosení skel zevnitř místnosti

Rosení oken z vnitřní strany je nejčastější zejména u starých domů, či naopak novostaveb . Je to kvůli nízké povrchové teplotě skla a vysoké vlhkosti v bytě. Pokud nezabírá větrání místnosti, měli byste uvažovat o návštěvě našeho technika, který Vám odborně a zdarma za pomoci termokamer zjistí příčinu rosení. Zároveň Vám také navrhne řešení šité na míru.

Rosení skel zvenčí

Rosení z vnější strany je signálem, že okna mají vynikající tepelně izolační vlastnosti. Venkovní sklo se v danou chvíli ochlazuje víc, než je teplota okolí, a neohřívá se prostupem tepla z vnitřku ven. Nejde o závadu, ale o důsledek proměnlivého venkovního počasí.

Výhody celkové výměny skel s ponecháním původního rámu

  • Životnost oken se výrazně prodlouží
  • Podstatně nižší náklady, než na výměnu celého okna s rámem
  • Nová skla v létě mnohem lépe izolují, čímž předcházejí přehřívání místnosti
  • Snížení hluku v budově
  • Zbavíte se definitivně rosení oken a s tím navazujících problémů – plíseň
  • Snížením úniku tepla ušetříte náklady za vytápění v řádu tisíců korun
  • Zvýšením izolace vymizí problém s nepřijemným průvanem v těsné blízkosti oken
  • Rychlost výměny – bez přerušení provozu místnosti

PAMÁTKOVÉ ZÓNY!

V případě že vlastníte nemovitost v památkové zóně jistě víte že oprava/výměna oken musí proběhnout za dohledu památkového úřadu. V této oblasti máme bohaté zkušenosti a to především v Praze, ale i jinde po republice. Naše práce vždy koresponduje s požadavky památkového úřadu a to při zachování standardních cen u těchto prací. Takže pokud vlastníte nebo jste správcem zámku, hradu či jiné historické budovy neváhejte se nám ozvat na číslo +420 606 889 077