Zateplování oken

Zateplíme zdvojená okna, zvládneme špaletová, plastová nebo střešní okna.

Zdvojená okna (šroubovaná)

Výměna zdvojených oken je velmi snadná a rychlá. U tohoto typu oken se montáž izolačního skla provádí dvěma způsoby a je na vás, který ze způsobů si zvolíte.

První možností je instalace izolačního dvouskla na vnějším křídle. Po rozšroubování původního venkovního i vnitřního křídla, které jsou k sobě sešroubovány do jednoho kusu, se venkovní sklo vyjme a vloží se izolační dvojsklo. Protože zůstalo původní sklo ve vnitřním křídle ponecháno, má po výměně dvojskla na venkovním křídle okno skla tři.

Druhá možnost spočívá v odstranění vnitřního zasklení s použitím WL profilu. Výhodou této varianty je snadnější mytí oken. Protože jsou však v křídle místo tří skel skla dvě, nedosahuje tak dobrých izolačních vlastností, jako předchozí varianta.

Špaletová okna (kastlová)

Pokud náš technik při prvotní návštěvě u vás doma zjistí, že jsou vaše špaletová okna v dobrém stavu – nejsou shnilá či příliš poškozená, lze bez jakýchkoliv problémů výměnu skel provést. U špaletových oken existustují také dvě možnosti výměny.

První možností je nainstalování izolačního dvojskla na vnější křídlo původního okna. Původní zasklení se odstraní a následně se instaluje izolační dvojsklo, které je slepeno ve speciálním plastovém profilu.

Druhá možnost je hojně využívána v památkových zónách, kdy se prohloubí drážka frézováním. Do této drážky o síle 16-20mm se poté vloží izolační dvojsklo.

Plastová okna, Eurookna

U moderních plastových oken také často vzniká problém s rosením. Jestliže jsou vaše plastová okna více než pět let stará a začala se vám rosit, začněte uvažovat o jejich přesklení. Nejspíš už pravděpodobně přestala plnit svou izolační funkci.

Výměna skel probíhá rychle, jednoduše a čistě. Odstraní se zasklívací lišta, následně se vyjme původní dvojsklo a vloží se nové s výrazně lepšími izolačními a tepelnými vlastnostmi.

Kontaktujte nás a náš technik vám připraví diagnostiku stavu vašich oken zdarma.

 

Střešní okna

Výměna skel u střešních oken je o něco komplikovanější než u oken klasických. Problematický je jejich sklon. Tato okna mají celkově horší izolační vlastnosti. Při výměně skel u střešních oken používáme pouze dvouskla s fólií Heat mirror. Trojskla jsou vzhledem ke své tloušťce a hmotnosti k přesklení nevhodná.

Okna v památkové zóně

Na výměnu oken v památkové zóně se vztahují mnohá pravidla a nejde to stejně jednoduše, jako v jiných oblastech. My v Okno GURU máme však bohaté zkušenosti také s touto oblastní a dokážeme pro vás připravit řešení v souladu s platnými normami.